Výstavba rodinného domu obsahuje mnoho činností, kterou laici neumí efektivně a rychle řešit, nevědí, co se po nich vlastně žádá a jejich znalosti si s případnou odpovědí neporadí. Není to nic, co by bylo nenormální, ba naopak to svědčí jen a pouze o skutečnosti, že stavební průmysl a stavebnictví obecně, je náročný obor, který díky tomu má mnoho regulativů.
Mnoho klientů se tedy v někdy ve snaze „ušetřit“ finanční prostředky, pustí do pověstného boje obra s Goliášem, ale v tomto případě nebývá vždy konec šťastný tak, jak je tomu v případě zmíněné báje. Dotyčný v lepším případě utratí cca o 1/3 více finančních prostředků a veškerá činnost, kterou lze označit právě jako inženýring, trvá mnohdy i o rok déle.
Byrokracie řízení na Stavebním úřadě je v případě přímé konfrontace s laikem takřka neporazitelný mastodont.
Zpracování studie s usazením na pozemek – tedy iniciačnímu řízení na místně příslušném Stavebním úřadě.
Vypracování vlastní PROJEKTOVÉ DOKUMENTACE.
Zahájení a průběh vlastního řízení na místně příslušném Stavebním úřadě.
Připojení ke stávajícím IS.
Kompletní nafocení pozemku, případné nafilmování (fotky pozemku, inženýrské sítě vodovod, kanalizace, plyn, kabelové rozvody, elektrika – poklopy a podobně), fotky možného sjezdu na silnici (pokud je již zhotovený a zakótovat do situace).
Stavební úřad požádat o konzultaci ohledně RD se studií domu.
Územní plán (je v něm vyznačeno, zda na daném pozemku můžeme stavět a případně jsou v něm vypsané regulace) + regulační plán.
Požádat o plánovací informaci, kde nám stavební úřad napíše podmínky, což rozhodně doporučujeme. Pokud má klient svého architekta, koordinace postupu a případné schválení studie.
Oslovit dotčené úřady:
Vodovody a kanalizace.
Zajistit jejich situační plán, ve kterém budou zakresleny kanalizace a vodovody.
Zjistit průměry potrubí, výšku vodojemu z důvodu tlaků, druhy kanalizace (dešťová, splašková).
Zajistit informaci, zda povolí připojit se jak se splaškovou a dešťovou kanalizací.
Dále informaci, kde můžeme mít vodoměr (venkovní šachta nebo uvnitř RD).
Ministerstvo životního prostředí: zjistit, zda bude vyžadovat vynětí ze zemědělského půdního fondu – ZPF. Ohledně splaškové kanalizace, zda čističku nebo jímku na vyvážení.
Zjistit, zda se pozemek nebo plánovaná stavba nachází v ochranném pásmu (CHKO, lesy, vodní tok, inženýrské sítě – vysoké napětí, plyn …). Na daných úřadech zjistit podmínky pro provedení stavby, podat žádost o snížení ochranného pásma.
Kabelové a ostatní sítě (například kanalizace): jednání s obecním úřadem, zajistit mapu daných sítí a podmínky připojení.
Ostatní úřady:
CHKO
Natura
Letiště
Poddolované území.
Sesuvy a podobně dle lokality.
V případě CHKO a Natury požádat o jejich vyjádření ke studii.
Společnost EON v případě, že má elektriku nebo plyn ve správě, vyplnění na internetu http://www.eon-distribuce.cz/…encnim-sitim , stejně viz sítě ČEZ.
Společnost RWE v případě, že má elektriku nebo plyn ve správě, vyplnění na internetu https://www.rwe-distribuce.cz/…kacni-udaje/
Cetin O2: https://corporate.cetin.cz/…ager/o2/home?…
EON nebo RWE distribuce: smlouva na připojení.
Záplavové území Q100 – zjistit výšku hladiny vody v záplavovém území u naší stavby – pokud se stavba nachází v záplavovém území.
V případě zájmu o tuto službu si stáhněte tento formulář, vyplňte podle instrukcí, naskenujte a odešlete na elektronickou adresu: filip@rentatrend.cz . Originál dokumentu poté odešlete na KORESPONDENČNÍ adresu uvedenou v záhlaví PLNÉ MOCI.
Cena této služby činí 28.500 Kč včetně DPH a je v ní zahrnuto i jednání a vyřízení přípojení elektrického proudu od ČEZ.
Holding RENTA TREND
Areál ZVÚ
Pražská třída 332/4
500 04 - Hradec Králové
IČ 26698111
DIČ CZ26698111
e-mail: info@rentatrend.cz
tel: +420 608 777 764
tel: +420 602 632 944